در بخش قبلی از دوره‌ی آموزش نرم‌افزار Solidworks به ایجاد نقشه‌ی دوبعدی از قطعه‌ی سه‌بعدی اشاره کردیم و شیوه‌ی ترسیم نمایش برش‌زده و همین‌طور نمای بزرگ از بخش‌های دارای جزئیات را مرور کردیم. در این بخش از آموزش سالیدورکس، به روش ترسیم نمای ایزومتریک قطعه یا اسمبلی در نقشه می‌پردازیم و ترسیم علامت مرکز دایره‌ها و سوراخ‌ها را مرور می‌کنیم. اضافه کردن ابعاد و اضافه کردن ابعاد به همراه جزئیات، از موضوعات این قسمت است. در نهایت متنی که در کنار برخی ابعاد درج می‌شود را ویرایش می‌کنیم.

با قسمت ششم از دوره‌ی آموزش Solidworks 2018 همراه باشید تا نقشه‌کشی دوبعدی را کامل‌تر یاد بگیریم.

نحوه ترسیم نمای Isometric یا Dimetric قطعات در نقشه‌های سالیدورکس

برای ترسیم نماهای جدید در نقشه‌‌های سالیدورکس یا همان Drawing، علاوه بر استفاده از منوهای سمت راست نرم‌افزار، می‌توان از تولبارهای بالای صفحه نیز استفاده کرد. در تولبار Drawing روی آیکون Model View کلیک کنید. همان‌طور که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید، قطعه‌ای به اسم Pressure Plate به صورت خودکار در لیست قرار می‌گیرد اما اگر بخواهیم نمایی از قطعه‌ی دیگر را ترسیم کنیم، کافی است با کلیک کردن روی دکمه‌ی Browse، فایل مربوطه را باز کنیم.

اضافه کردن نمای ایزومتریک از منوی سمت راست صفحه نیز ممکن است که در بخش قبلی به روش کار اشاره کردیم. همین‌طور نماهایی مثل Front و Top و Dimetric که در این بخش لیست شده‌اند.

ادامه‌ی مطلب را در سیاره‌ی آی‌تی دنبال کنید.