سطل زباله کوچک کنار میزی که برای نوشتن از آن استفاده می‌کنید، ضروری است، به خصوص اگر از افرادی باشید که مرتباً خرده‌های کاغذ یا پاک‌کن و یا خرده چوب مدادی که تراشیده شده، اطراف میزشان دیده می‌شود. در عین حال ممکن است با وجود تعداد زیادی مداد طراحی، نیاز به تراش داشته باشید.

در ادامه به طرح جالبی که هم سطل زباله است و هم نقش تراش رومیزی را ایفا می‌کند و به میز کار به صورت گیره‌ای وصل می‌شود، می‌پردازیم.

ضخامت MDF، چوب یا بخش ورق‌کاری میزهای مختلف، متفاوت است. از این رو می‌بایست گیره‌ای با قابلیت تنظیم بخش گیرنده طراحی شود. همان‌طور که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید، سطل زباله دو تکه طراحی شده و پیچ تنظیم برای اتصال آن به میزهای مختلف در نظر گرفته شده است. تصویر زیر گیره‌ی کاملاً بسته را نشان می‌دهد. به علاوه جاروی کوچکی که برای پاک کردن میز در نظر گرفته شده، روی سطل زباله قرار می‌گیرد تا گم نشود!

سطل زباله و مدادتراش گیره‌ای برای میز

اگر کمی حوصله کنید و طرح را پیچیده‌تر کنید، می‌توانید روی جاروی کوچک، حفره‌ای برای ورود مداد در نظر بگیرید و زیر آن یک مدادتراش تعبیه کنید. به این ترتیب زمانی که مداد طراحی شما کند می‌شود، کافی است آن را در سوراخ روی جارو فرو کرده و بچرخانید. خرده‌چوب‌ها مستقیماً در سطل زباله فرود می‌آید.

تصویر زیر حالت کاملاً باز گیره و قطعات این سطل زباله‌ی دوکاره را نشان می‌دهد. 

سطل زباله و مدادتراش گیره‌ای برای میز