نیمکت راحتی زیبا ساخته شده از لاستیک دوچرخه و چوب

استفاده از چوب در معماری داخلی منازل و ادارات با توجه به اینکه کاملاً قابل بازیافت است، بسیار توصیه شده اما برخی طرح و ایده‌ها با وجود اینکه کاملاً از موارد بازگشت‌پذیر ساخته می‌شوند، بسیار زیبا و جالب هستند. به خصوص که گاهی مواقع می‌توان از وسایل کهنه و بی‌استفاده و حتی دورریزها در ساخت وسایل کاربردی استفاده کرد.

نیمکتی با طرح لانه‌زنبوری که در نگاه اول به نظر نرم و راحت نمی‌رسد، یکی از طراحی‌های جالب است. در ساخت این نیمکت، می‌توان از دورریزها استفاده کرد. در ادامه با این طرح جالب بیشتر آشنا می‌شویم.

نام نیمکتی با طرح لانه‌زنبوری، به نشان لانه‌ی زنبور که honeycomb گفته می‌شود، COMB گذاشته شده است. در این نیکمت از تخته‌های چندلایه مثل تخته سه‌لا استفاده شده که به صورت قطعات شش ضلعی برش خورده است. زیر این قطعات چوبی، از تیوب دوچرخه‌ای قدیمی که البته لاستیک‌های آن پنچر شده، استفاده شده است تا خاصیت کشسانی تیوب موجب نرم و متحرک شدن سطح نیمکت شود.

به این ترتیب برخلاف ظاهر نیمکت، زمانی که روی آن می‌نشینید کاملاً نرم و راحت است.

فواصل بین قطعات نیز موجب گردش هوا و جلوگیری از تعرق می‌شود، یک ویژگی مثبت که در اغلب صندلی‌ها و مبل‌های راحتی وجود ندارد.

اگر به طرح‌های جالب و راحت دیگر علاقه‌مند هستید، می‌توانید مبل راحتی یا نیمکت‌های متنوع دیگری نیز بسازید:

و احتمالاً مجبور می‌شوید از دوستان خود بخواهید که تمام تیوب‌های دوچرخه و موتور که پنچر شده و بی‌استفاده است را دور نریزند!

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *